„Palce lizać”

  CAŁY SERIAL:
 1. Żona
 2. Wielkie pieniądze
 3. Kucharz
 4. Ojciec
 5. Pojedynek
 6. Zmowa
 7. Kontrola
 8. Zaginiony
 9. Niespodzianka

Jak sugeruje tytuł, głównym bohaterem cyklu jest kucharz, a dokładniej: kucharz okrętowy. Po długoletniej pracy na statkach Stanisław Rudzki wraca na ląd, lecz tu szybko okazuje się, że musi zaczynać wszystko od nowa, gdyż jego znacznie młodsza żona Kasia ma już... jeszcze młodszego kochanka. Nie mogąc tego znieść, Staś porzuca własny dom i niewierną żonę. Rusza przed siebie i  przypadkiem trafia do przydrożnego zajazdu i restauracji „Pod łosiem”...
Fabuła serialu dotyczy zwykłych ludzi i codziennego życia, a w zamierzeniu autorów produkcja ta miała stanowić alternatywę dla filmów i seriali pełnych seksu i przemocy. Zamiast tego pragnęli dostarczyć widzom rozrywkę, dzięki której mogliby się i wzruszyć, i pośmiać.

Produkcja: 1999
Premiera TV: 31 październik 1999

Reżyseria:
reżyser (odc.1-4, 9)

reżyser (odc.5-8)

Muzyka:


Obsada:
Staś Rudzki

Wandzia Miłoszek

ciotka Celina, właścicielka zajazdu "Pod Łosiem"

"Frytka", kucharka w zajeździe "Pod Łosiem"

Kasia Rudzka, żona Stasia

Rysio Wiatr, kochanek Kasi

Michaś Żelazny, kolega Wandzi

Nowicki, majster z elektrowni

Pawełek

Ropowa

burmistrzowa

Paola, pomoc w zajeździe "Pod Łosiem"

burmistrz Józef Kalisiak

Żelazny, ojciec Michasia

nauczycielka Beata Połój

Mamuśka

Nowicki, majster z elektrowni

kierownik z zakładu energetycznego

Czesio Łojek, przewodniczący komisji przetargowej

Zadurski

i inni.
Dubbing:
lektor


KOMPLETNA OBSADA NA STRONACH POSZCZEGÓLNYCH ODCINKÓW


Notatki:

- "Będzie to opowieść o zwykłych ludziach, ich radościach i problemach. Wraz z Michałem Kwiecińskim uznaliśmy, że widzowie mają już dość filmów pełnych strzelanin i bezsensownej przemocy, w których bohaterami są policjanci, bandyci lub - w najlepszym wypadku - idioci. U nas więcej będzie dobra niż zła, a bohaterowie to ludzie serdeczni, życzliwi, pełni ciepła i wyrozumiałości" - mówił Radosław Piwowarski podczas konferencji prasowej zorganizowanej w związku z finalizowaniem produkcji "Palce lizać". Twórca "Yesterday" znany jest z tego, że doskonale potrafi zarówno rozśmieszyć, jak i wzruszyć widza. Wydaje się, że zrealizowany przezeń wspólnie z Michałem Kwiecińskim serial może dostarczyć publiczności nie lada satysfakcji. Wystarczy spojrzeć na obsadę, w której aż roi się od znanych nazwisk. Są wśród nich wytrawni aktorzy komediowi, z Krzysztofem Kowalewskim i Hanką Bielicką na czele. Są wschodzące gwiazdy młodego pokolenia, mający już jednak niejeden sukces na koncie (Edyta Olszówka, Rafał Królikowski).


IMDb (j. angielski)
Wikipedia (j. polski)


02.171001

(POL) polski, (ENG) English subtitles,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz