„Badziewiakowie”

  CAŁY SERIAL:
 1. Nowy samochód
 2. Rodzinny park rozrywki
 3. Toto Loto
 4. Obrączka
 5. Smol biznes
 6. Słomiany wdowiec
 7. Remont
 8. Duch narodowy
 9. Trudne zadania
 10. Gdzie jest Wojtek?
 11. Matriarchat
 12. Głodówka
 13. Odwiedziny
 14. Mikołajki
 15. System
 16. Pomnik
 17. Sublokator
 18. Marynarzowa

Jak wskazuje tytuł, zbiorowym bohaterem serialu jest przeciętna polska rodzina, potraktowana z przymrużeniem oka. Akcja cyklu toczy się na typowym, miejskim podwórku z trzepakiem, ławką, śmietnikiem. Z jednej strony podwórka stoi nowy blok, z drugiej zaś stara kamienica, w której mieszkają Badziewiakowie i ich sąsiedzi, w tym ci najważniejsi: Roman Molenda - były wojskowy, obecnie pilnujący nocami parkingu, amator wschodnich sztuk walki, oraz Emil Kozłowski - inżynier z wykształcenia, pozujący na inteligenta przez duże "i", autor kilku nietypowych wynalazków, popisujący się co jakiś czas znajomością angielskiego i plastyki. Wszyscy oni co pewien czas przeżywają niesamowite i zabawne przygody, będące zarazem treścią kolejnych odcinków. [PAT]


Produkcja: 1999
Premiera TV: 5 wrzesień 1999

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Jerzy Badziewiak

Roman Molenda

Emil Kozłowski

konferansjer

Halina Badziewiakowa (odc.1-6)

Halina Badziewiakowa (odc.8-15, 17-18)

Jadwiga Kozłowska

różne role

i inni.

KOMPLETNA OBSADA NA STRONACH POSZCZEGÓLNYCH ODCINKÓW


Notatki:
W rzeczywistości każdy odcinek serialu był spektaklem telewizyjnym realizowanym na żywo przy udziale widowni na scenie Teatru Żydowskiego w Warszawie.
Pomysłodawcą i spiritus movens serialu był Leszek Malinowski - lider znanego kabaretu "Koń Polski". Serial został ochrzczony przez autorów żartobliwym mianem "sitkonia". W zamierzeniu twórców cyklu miał on być parodią popularnych zachodnich "sitkomów", czyli tasiemcowych telenowel z charakterystycznym śmiechem, rozlegającym się co jakiś czas z tzw. off-u.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.171001

(POL) polski, (ENG) English subtitles,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz